כיצד טרנד הטבעונות התפשט לבתי הקפה? | הולי בייגל ירושלים begale begale
סניף קטמון, ירושלים
לפרטים והזמנות: 072-3921450

טרנד הטבעונות בבתי הקפה

בעשור האחרון, בדגש על השנים האחרונות ממש, טרנד הטבעונות כבש את ארצנו הקטנה. כך בין היתר זמינים כיום בארץ כ-3,000 מוצרים ידידותיים לטבעוניים בהשוואה כמה שנים אחורה בלבד דאז היו פחות מאלף מוצרים טבעוניים.

מבחינת מסעדות, כיום ישנן לפחות 500 מסעדות ובתי קפה בישראל בהם תוכלו למצוא תפריט מותאם לטבעוניים, בהשוואה למצב לפני כן שעמד על כ-200 מסעדות, שלא לדבר על העובדה שכיום ניתן לשבת בבית קפה טבעוני לגמרי – מה שהוביל למגמה המדובר הם בעיקר צעירים ובני נוער שבוחרים לשנות את צורת התזונה שלהם ואורח חייהם לטבעוני 100%.

טרנד הטבעונות נמצא בעלייה מתמדת…

כיום ישנן 215 חברות שמספקות למרכולים ורשתות השיווק מוצרים המסומנים בתור ידידותיים לטבעונים. סיור בין מדפי הסופרמרקט השונים יוכיח לכם שאכן מדובר במגמת עלייה בכל מה שנוגע למוצרים טבעוניים, כאשר אפילו חברות ישראליות גדולות כמו “אסם” מוציאות את חלבון הביצה מן המוצרים שלהן. מהצד האמריקאי אפשר לציין את חברת “הלמנ’ס” בתור דוגמה נוספת, שבחרה לייצר מיונז מותאם לטבעונים ללא רכיבי ביצה ותוך שימוש בשומן צמחי במקום שומן מן החי. בנוסף לרשתות השיווק, תוכלו להבחין גם בלא מעט בתי קפה טבעוניים שקמו להם בשנים אלו בערים הגדולות, אבל לא רק – ברחבי הארץ כולה ישנם עסקים שפותחים את דלתם בחיוך לקהל הטבעוני, כאשר גם בתי עסק שאינם בלעדיים לטבעונים מתחילים לפתח מוצרים ומנות שיתאימו גם לקהל הספציפי הזה שרק הולך וגדל עם הזמן.

לא קיים גוף רשמי

לא קיים גוף רשמי בארץ שיש ביכולתו לספק נתונים מדויקים על היקף האוכלוסייה הטבעונית, אך לפי הנתונים של הגוף Vegan Friendly שעומד גם מאחורי הסמל שנמצא על המוצרים המדוברים, שיעור הטבעונים בישראל עומד על בין 3%-5% מכלל האוכלוסייה. בסך הכל מדובר בפחות מעשירית מכל תושבי המדינה, כאשר המספרים הגדולים ביותר נמצאים בקרב בני נוער. בסקר שנערך במגזין “ממון” של העיתון ידיעות אחרונות לאחרונה, ניתן היה ללמוד כי 18% מבני הנוער בגילאי 14 עד 18 הגדירו את עצמם בתור טבעוניים או צמחוניים.

למעבר לעמוד קייטרינג בירושלים לחצו כאן>>

שוק קטן לקהל נאמן!

למרות עלייתם של המוצרים הטבעוניים והעובדה כי בית קפה טבעוני כבר אינו מונח זר עבור רבים מאתנו, צרכני המוצרים בישראל עדיין מתמודדים עם מבחר די מצומצם של מוצרים במחירים גבוהים יחסית. מגוון המוצרים הזמינים כיום לטבעונים ברשתות השיווק והמרכולים בארץ, נמצא בפיגור יחסי בהשוואה לשאר העולם. ברחבי אירופה תמצאו קטגוריות בסופר-מרקטים שבארץ כלל לא קיימות, כמו למשל נקניקיות ומסטיקים מיוחדים לטבעוניים. גם מגוון הגלידות והגבינות שמתאימות לטבעוניים לא ניתן בכלל להשוואה עם ההיצע הקיים בשווקים באירופה ובארה”ב, אפילו לצד תחליפי חמאה.

גם בעניין המחירים, כרגע המצב בארץ לא מדהים, אבל חלה מגמה מסוימת של ירידה. ככל שיעלה הביקוש והטרנד יתרחב מעבר למעגלים שבהם הוא קיים כרגע, תחול ירידה נוספת במחירים בהתאם – עד אז, תוכלו להתנחם בכוס קפה בבית קפה טבעוני בסביבתכם הקרובה! 🙂

אהבתם? שתפו עם חברים
מתחייבים למוצרים טריים ואיכותיים
begale begale

מגשי אירוח

אצלך תוך שעה

להזמנות לחצו כאן
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?